Aktualności, czyli co u nas słychać

 • Chleby BIO – nowość w ofercie wyrobów piekarskich

  15listopad

  Chleby BIO – nowość w ofercie wyrobów piekarskich

  TRADYCJA ZOBOWIĄZUJE

  Nasz ojciec i dziadek, Henryk Cichowski, 90 lat temu zapoczątkował rodzinną tradycję w piekarnictwie. Od samego początku istnienia piekarni stawiał przede wszystkim na wysoką jakość oraz oryginalny smak oferowanych produktów.
  A my tę tradycję kontynuujemy do dziś.

  Wykorzystując nasze wieloletnie doświadczenie w pieczeniu chleba postanowiliśmy odpowiedzieć na stale rosnące zainteresowanie konsumentów produktami ekologicznymi.
  Z dumą prezentujemy nasze dwie nowości: Chleb 100% żytni BIO i Chleb z Samopszą BIO.

  Żywność ekologiczna charakteryzuje się przede wszystkim najwyższą jakością surowców, zbilansowaną zawartością składników pokarmowych oraz wyjątkowym smakiem.
  Powstaje z surowców pochodzących z gospodarstw ekologicznych, stosujących naturalne metody produkcji, wykorzystujących organiczne nawozy. Produkcja żywności ekologicznej odbywa się w poszanowaniu dla środowiska naturalnego, bez użycia syntetycznych substancji takich, jak: nawozy sztuczne czy chemiczne pestycydy.

  Chleb z Samopszą BIO

  Samopsza jest najstarszą ze znanych odmian pszenicy (dzika forma pszenicy z Persji).
  Mąka z Samopszy obfituje w białko. Zawiera cenne aminokwasy: fenyloalaninę, tyrozynę, metioninę i izoleucynę, które nie występują w orkiszu ani tradycyjnej pszenicy.
  Chleb z Samopszy charakteryzuje się delikatnym orzechowym posmakiem i dłużej zachowuje świeżość.

  Chleb 100% żytni BIO

  Chleb żytni wytwarzany jest na naturalnym zakwasie, tradycyjną metodą fermentacji wielofazowej. Proces ten nadaje mu wysokie walory żywieniowe oraz charakterystyczny smak i zapach. Wysoka zawartość mąki żytniej, która jest naturalnym źródłem błonnika, korzystnie wpływa na przemianę materii w organizmie.

Powrót
Akademia Piekarza Kontakt z nami

ul. Korkowa 68
04-519 Warszawa

tel. 22 332 65 45
e-mail: kontakt@piekarniagrzybki.pl

ul. Malownicza 33
02-272 Warszawa

tel. 22 332 65 00
e-mail: kontakt@piekarniagrzybki.pl